O Firmie

Firma Platicolor Polska Sp. z o.o. powstała w maju 1993r. jako biuro handlowe firmy Plasticolor Sweden AB.
Od 2017 roku jesteśmy członkiem grupy Nexam Chemical, która specjalizuje się w tworzeniu specjalistycznych dodatków do tworzyw sztucznych.

Plasticolor Nexam Chemical jest firmą oferującą barwniki dla producentów artykułów z tworzyw sztucznych (PE,PP,PS,PA,ABS). Dostarczamy pełną gamę kolorów w ilości od kilku kilogramów do kilkunastu ton.
Naszą specjalnością jest dorabianie barwników według indywidualnego zamówienia klienta. Do chwili obecnej przygotowaliśmy ponad 100 tysięcy koncentratów o różnych odcieniach i właściwościach, w tym transparentne, fluoroescencyjne, metaliczne i inne.

Naszym dużym atutem jest możliwość szybkiej reakcji na zapytania ofertowe. Dzięki dużej bazie już przygotowanych kolorów, potrafimy dobrać odcień, przygotować ofertę i wysłać próbkę nawet w ciągu jednego dnia. Jeśli koloru nie ma w naszej bazie, zostanie on stworzony od nowa w laboratorium w Szwecji lub na Węgrzech.
Właściwości koncentratów takie jak dawkowanie, odporność na promieniowanie UV czy temperatura obróbki są dostosowywane do potrzeb klienta.

Kompleksowa obsługa, szybkie terminy realizacji, produkcja na miejscu i doradztwo techniczne czyni z nas pomocnego partnera na rynku producentów artykułów z tworzyw sztucznych.

Główny zakład produkcyjny i laboratorium grupy Nexam Chemical mieści się w Szwecji, w miejscowości Lomma, 10 kilometrów od Malmoe. Polskie biuro handlowe i produkcja zlokalizowane są w Gądkach pod Poznaniem ( patrz mapka ), tuż obok centrali firmy Raben.

Grupa Nexam Chemical posiada przedstawicielstwa na Węgrzech, Serbii, Danii, Finlandii, Koreii Połudnowej, Japonii oraz Chinach.